Блог, страница 5

2 3 4 5 6 7 8
Ивона Дренска 25 Декември 2012 19:33 Весела Коледа и Щастлива 2013 година!

Скъпи мои ученици, родители поверили ми музикалното образование на децата си, бъдещи мои ученици, приятели!

В най-вълшебното време от годината искам да пожелая Коледата да е щастлива и усмихната! Нека новата 2013-та година да ни донесе много здраве, успехи и светлина в душите! Нека уроците по пиано и срещите ни носят красота и вдъхновение за нови успехи!

Благодаря за гласуваното доверие и се надявам бъдещите ни изяви да са все по-успешни!

прочети още »
23 Ноември 2012 02:53 Аристократът на пианото Клаудио Аррау

Клаудио Аррау е един от позабравените големи пианисти на ХХ век. "Аристократът на рояла" започва впечатляващата си концертна кариера едва шест годишен в чилийската столица Сантяго. Отпусната му е стипендия за да продължи музикалното си образование в Берлинската консерватория, където се дипломира на петнадесет в класа по пиано на Мартин Краузе - един от учениците на Ференц Лист. Десетилетия шества из световните сцени, а стилът му се отличава с дълбочина на звука, огромна техника и...

прочети още »
14 Ноември 2012 16:05 Забравеният гений Алексей Султанов

Преди време попаднах на записи на уникален пианист. Признавам, не бях чувала името на Алексей Султанов - млад изпълнител, с чудовищтна техника и впечатляващ стил на интерпретация. За жалост най-надарените често "прегарят" и напускат земния си път твърде рано. Така се е случва и със Султанов преди почти осем години, когато е само на 35 години. Подробности за живота и творчеството му може да прочетете на този линк

Нека си спомним за пианиста оставил ярка следа в пианистичното и музикално...

прочети още »
13 Ноември 2012 16:09 Споделено

Често споменавам, че съм четвърто поколение музикант. Музиката е свързана с рода ми още от времето на първия български оркестър създаден в Шумен, където моя пра-пра дядо е свирил на виолончело.  Днес искам да разкажа за значението на часовете по музика и за моята баба, на която съм кръстена, и която е посветила целия си трудов път на преподаването на музика.

Хорът на 15та гимназия Адам Митскевич

Моята баба Фаня е родена през 1911г. Остава сирак на 9 години и за образованието й се грижели двамата й по-големи братя. И явно...

прочети още »
31 Октомври 2012 12:18 Из концерта "Едно пиано - четири ръце"

Едно от изпълненията на Вики /5 г./ и Ния /9 г./ на концерта "Едно пиано - четири ръце".

прочети още »
12 Септември 2012 23:52 За музикалното образование

И така - къде е началото на тази тъжна история? Всичко започва в детската градина. Осъвременен вариант на "лелка с акордеон" учи децата ни да "пеят". Няма мелодия, а за фраза изобщо да не говорим. Още по-модерно е да се пусне диск с детски песнички, а дали някой пее - няма значение. Важен е текста и по възможност пресъздаден с крясъци. Разбира се, всяко правило си има изключенията. Все още има прекрасни колеги, които учат децата на любов към музиката, но те са изчезващ вид.

За почти...

прочети още »
2 3 4 5 6 7 8